🔌 Z důvodu výpadku elektrické energie je dnes, 23.7., omezena expedice. Uděláme vše pro to, aby vaše zásilky byly odeslány ještě dnes. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

YKK® Zipy

YKK Zipy

Světově proslulá značka proslavená především výrobou nejkvalitnějších zipů. Značka zipů YKK má největší podíl na celosvětovém trhu v této oblasti. Společnost byla založena v lednu roku 1934 v Tokiu. Společnost se od svého prvopočátku zabývala ruční výrobou zipů, patentek a knoflíků. Tak to zůstalo až do současnosti. V roce 1946, rok po ukončení 2. světové války a vyhoření hlavní továrny, byla výroba automatizována a byla zaregistrována obchodní značka YKK. Tato písmena jsou zkratkou názvu společnosti, Yoshida Kogyo Kabushikikaisha (Yoshida Company Limited). Dnes YKK není jen jedna společnost, ale je to celá skupina společností – YKK Group.

Jak vlastně ZIP funguje?

Zip slouží ke spojení dvou oddělených částí k sobě a tvoří jej několik částí – základem je látková páska, na které je celý zip upevněn, dále jsou to 2 pásy se zoubky, které do sebe zapadají, když přes ně přejede jezdec zipu, jezdec je opatřený táhlem pro jeho pohodlné uchopení a tažení. Na zip také bývá na obou koncích zarážka, která brání vyjetí jezdce ze zipu a nebo rozdělení zapnutých polovin. U oblečení jako například bunda se nalézá na spodním konci zipu vkládací pojistka a na druhé polovině vkládací box, které společně vytvoří základ pro spojení obou částí a nahrazují spodní zarážku.

Co je na zipech YKK tak jedinečné?

Jak vlastně ZIP fungujeZip je tedy zdánlivě jednoduché zařízení, složené z mnoha malých částí. Stačí aby jedna z nich nebyla kvalitní a sníží to kvalitu a spolehlivost celého zipu. Proto si v YKK vyrábějí vlastní výrobní stroje, používají vlastní materiály, vyrábějí si i své vlastní zoubky a mají své vlastní unikátní výrobní postupy. To vše samozřejmě neustále zdokonalují a pečlivě střeží před konkurencí. A všechny výrobky projdou přísnou výstupní kontrolou kvality.

Spolehlivé a odolné - YKK zipy to jsou kvalitní a funkční zipy známé pro svou dokonalost a perfektní zpracování. Vyznačují se svou spolehlivostí a to i po dlouhodobém používání. Vybrané typy zipů YKK mají vodotěsnou úpravu a jsou používány u výrobků určených do extrémních povětrnostních podmínek. Zipy YKK, to nejsou žádné “no name“ zipy made in China, jsou to kvalitní zipy vyráběné v Japonsku, v Evropě či v USA. Tyto zipy jsou velmi odolné a spolehlivé a vydrží velmi dlouho. Odpadá tak nutnost neustálého přešívání nových zipů u kalhot nebo třeba oprav batohů a tašek s pokaženým zipem. Porouchaný zip dokáže znehodnotit celé oblečení nebo jiný produkt a někdy jsou škody nenapravitelné. Pokud Váš výrobek používá YKK zipy, na tyto starosti můžete zapomenout.

YKK ZipyYKK ZipyYKK Zipy

Zipy YKK mají několik certifikací. Především je to certifikát společnosti Oeko-Tex, který osvědčuje nezávadnost výrobku ve vztahu k lidem a k životnímu prostředí. Další certifikáty YKK zipů osvědčují kvalitu výrobního procesu a produktu samého a splnění požadavků norem – ISO/TS 16949:2009, OSHMS, ISO 14001:2004 a ISO 9001:2008.

YKk ZipyYKK ZipyYKK Zipy

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny