🔌 Z důvodu výpadku elektrické energie je dnes, 23.7., omezena expedice. Uděláme vše pro to, aby vaše zásilky byly odeslány ještě dnes. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Nášivky označují například krevní skupinu, státní příslušnost, typ jednotky, ale i airsoftové skupiny a podobných subkultur. Existuje jich mnoho, liší se jak symbolem či vyobrazením, tak i materiálem. Jak, to je dobré vědět.

Jak jistě víme, nachází se na veškerých vojenských blůzách, bundách, ale i taktických tričkách tak zvané Velcro panely. Tyto panely slouží jedinému účelu – pro umisťování nášivek. Co je to nášivka? To nám nejlépe zodpoví následující řádky.

Co to vlastně je?

Nášivka je prakticky označovací doplněk, který se připíná na Velcro panely. Dříve sloužily pouze pro vojáky. Rozlišovaly se s jejich pomocí jednotky, národnosti, ale i jména. Později se staly populární i u motorkářů a podobných subkultur. Ve vojenství však slouží do dnes. Můžeme je vídat na každém vojákovi jak ve filmech, tak i v realitě. Jejich nejčastější použití je jako ID – jméno, jednotka, národnost, dále krevní skupina a hodnost. Čím více se používaly, tím rychleji se dostaly i k militaristům. Dnešní podoby jsou různé. Na nášivkách jsou všelijaké motivy s vojenskou i nevojenskou tematikou. Rozdělit bychom je mohli pomocí materiálu. Na zadní straně je suchý zip, ten slouží k upnutí. Přední strana je buď šitá, nebo vytvořena z 3D plastu. Plastové nášivky jsou vkusnější a hezčí na pohled. Ty šité jsou naopak klasičtější. Jejich tvar je různý, setkáváme se s obdélníky, terči, kruhy, ale i čtverci a jinými. Prakticky si stačí vybrat motiv, materiál a můžeme si ji umístit třeba i na batoh. Zkrátka kamkoli, kde máme suchý zip neboli Velcro panel.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál