🔌 Z důvodu výpadku elektrické energie je dnes, 23.7., omezena expedice. Uděláme vše pro to, aby vaše zásilky byly odeslány ještě dnes. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Drobné vybavení a maličkosti k přežití, aneb co se jinam nevešlo. Přežít, to je jeden ze základních lidských pudů, který nás udržuje při životě v náročných a stresujících situacích, jež přicházejí náhle a neočekávaně. Tak co tomuto svému pudu trochu vypomoci vhodným vybavením?

Jsou to sice drobnosti, ale na druhou stranu nám v konkrétních situacích mohou zachránit krk. A navíc – protože to jsou drobnosti, můžete si je jednoduše sbalit do batohu nebo jiného zavazadla, ať už se chystáte kamkoliv, a mít je vždy po ruce, aniž by vám nějak výrazně zvyšovaly celkovou hmotnost vybavení.

V kategorii drobného vybavení a maličkostí k přežití u nás naleznete věci, které se jinam nevešly. Proto je docela těžké je dále kategorizovat. Všeobecně však můžeme říct, že jednotlivé kousky v této kategorii jsou určeny pro krize v životě, jež by bez těchto relativních drobností mohly potenciálně dopadnout hůř.

Signalizujte svoji polohu

Pokud se v přírodě zraníte nebo zabloudíte a současně nemáte mobilní signál (případně se vám vybije telefon), potom máte problém, který je třeba urychleně řešit. Pomoci vám můžou prostředky pro signalizaci polohy, ať už se jedná o signalizační píšťalku nebo zrcátko. Díky svému pronikavému zvuku vám však taková píšťalka může pomoci i při případném přepadení. Útočníka může zapískání znejistět a současně vám přivolat pomoc. Pomoci si v takovém případě můžete také obranným sprejem s obsahem kapsaicinu, které útočníka aspoň dočasně spolehlivě vyřadí „z provozu“.

Rozdělejte si oheň a ulovte jídlo

Další „drobnosti“ v této kategorii zahrnují ty, které vám pomohou postarat se v nouzových situacích o vlastní primární tělesné potřeby. Máme tu kompletní sady pro přežití i sady pro rybolov a lov všeobecně, s jejichž pomocí si můžete ulovit jídlo, pokud umíráte hlady. A díky sadám pro přežití si i rozděláte oheň, abyste maso nejedli syrové. Oheň vás navíc zahřeje a jeho teplo vám může i zlepšit náladu, popřípadě dodat další porci naděje na záchranu. Někdy se totiž záchrana nedostaví včas jen z toho důvodu, že to předčasně vzdáte…

Maskujte se a opravujte vybavení

K dalším dostupným produktům se řadí maskovací pásky, díky kterým můžete vytvořit improvizovanou kamufláž, případně s nimi opravit svoje vybavení. A přesně k tomuto účelu slouží také miniaturní nože na klíče, různé šňůry a provázky (ty jsou navíc víceúčelové), případně celá sada na šití, která vám může pomoci aspoň částečně navrátit původní funkčnost svému roztrženému oblečení, stanu nebo spacáku. Což může být opět zásadní pro přežití v přírodě.

Ostatní drobnosti

Nabízíme vám ovšem také celou dobu dalších drobností pro přežití, které nejdou zařadit už vůbec. Nejen milovníci survivalu ocení kapesní příručku přežití, která na jediné, navíc odolné ploše shrnuje nejdůležitější body podobných příruček, jež by za jiných okolností zabíraly příliš mnoho místa v batohu.

Dokoupit si můžete i různé karabiny, které jsou opět víceúčelové, případně vlajky nebo univerzální nástroje pro dotahování šroubů a další nouzové práce v terénu. Nabídka je skutečně široká – a můžete čekat, že se do budoucna bude dále rozšiřovat.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Napájení
Materiál