🔌 Z důvodu výpadku elektrické energie je dnes, 23.7., omezena expedice. Uděláme vše pro to, aby vaše zásilky byly odeslány ještě dnes. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Laser cut

Laser cut

Štěrbiny Laser cut vychází z konceptu vazby PALS. Je to zatím poslední, moderní a elegantní řešení. Na rozdíl od klasické popruhoviny vazby PALS přináší tento systém znatelně nižší profil zavazadel, výstroje a výbavy, má nižší hmotnost, také eliminuje nejvíce namáhaná místa známá od vazby PALS – místa, ve kterých jsou popruhy prošité – a snižuje objemnost, obzvláště u výstroje jako je například taktická vesta s velkými oblastmi vazby. Systém je samozřejmě, díky dodržení stejných rozměrů a rozestupů štěrbin, kompatibilní i s vybavením se starší vazbou PALS. Štěrbiny Laser cut jsou ve většině případů vyřezány ve velmi trvanlivém a odolném nylonu Cordura 1000D (někteří výrobci užívají 500D – 600D). Výhoda beze sporu spočívá také v tom, že na tkaninu mohou být aplikovány i ty nejmodernější maskovací vzory a přitom odpadá nutnost aplikovat tentýž vzor či odpovídající odstín ještě na popruhovinu. U nejmodernějších kamuflážních vzorů bývá také použita úprava NIR proti odhalení přístroji pro noční vidění (i tato úprava by se musela u klasické PALS vazby aplikovat na popruhovinu).

Laser cut

Jedna z prvních značek, která využila toto řešení u svých produktů byla Direct Action. Stejně jako předcházející nosný systém PALS, je i tento určený především pro modulární taktickou výbavu, jako jsou například taktické vesty a nosiče balistických plátů nebo batohy, taktické opasky, nejrůznější nosné panely a mnoho další výbavy. Nejčetnější aplikaci Laser cut nacházíme stále v oblasti produktů pro armádu a jiné ozbrojené složky, ale štěrbiny již užívají i výrobci outdoorových batohů a další výbavy.

K systému Laser cut se upevňuje vybavení a příslušenství s PALS vazbou, které označujeme jako MOLLE. Alternativou k nosnému systému Laser cut je systém PALS. Jak vyplývá z výše uvedeného, tyto systémy jsou mezi sebou naprosto kompatibilní, a tak může být například pouzdro MOLLE s PALS vazbou upevněno na štěrbiny Laser cut nebo sumka se štěrbinami Laser cut na vazbu PALS atd.

MOLLE nebo PALS?

Pojmy PALS a MOLLE se často zaměňují a obecně jsou tato označení chápána jako totéž. MOLLE je ale ucelený systém výstroje a PALS vazba je jeho součástí.

Přečtěte si také, jak se MOLLE výstroj upevňuje k nosiči.

Laser cut

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny