🔌 Z důvodu výpadku elektrické energie je dnes, 23.7., omezena expedice. Uděláme vše pro to, aby vaše zásilky byly odeslány ještě dnes. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fleece

Fleece neboli flís, je měkká výplňková nebo vlasová pletenina, po obou stranách silně počesaná. Z flísu se vyrábějí mj. mikiny a bundy (tzv. flísky, někdy psáno i fleecky/fleesky). Vyrábí se jak na osnovních, tak i na zátažných strojích.

Fleece, takto jsou obecně nazývány všechny počesané pleteniny ze syntetických vláken, které byly vytvořeny jako mnohem levnější náhrada oděvních textilií z přírodních vláken, ze kterých byly (a jsou) vyráběny oděvy s vysokými tepelně-izolačními vlastnostmi. Klasickým příkladem jsou vlněné výrobky. Tyto materiály však patří do nejvyšších cenových skupin. I přes téměř dokonalé finální úpravy je velkou nevýhodou vlněných výrobků náročnost údržby. Zde dostávají prostor výrobky ze syntetických vláken, jejichž údržba je velice snadná a životnost (stabilita vzhledu a vlastností) velmi dlouhá. Syntetické počesané pleteniny – FLEECE – si získaly na trhu svou stálou pozici právě pro svoje skvělé tepelně-izolační vlastnosti, nízkou cenu, vynikající stálobarevnost a velkou pevnost, snadnou údržbu a nízkou hmotnost finálních výrobků.

Díky dlouholeté specializaci na zajišťování výroby mnoha druhů FLEECE s antipilingovou úpravou různých úrovní a druhů, jsou vám nyní schopni nabídnout v ČR nejširší sortiment těchto kvalit v nepřeberném počtu moderních barev . Tyto FLEECE se dělí podle kvality použitých nití, různých druhů konečných úprav a gramáže hotové látky.

V České republice je skutečně v tomto ohledu na výběr. Ten začíná u nejlevnějších variant FLEECE z filamentových přízí (při výrobě je použito nekonečné vlákno DTY a FDY), to je látek PRIMAPOLAR a MULTIPOLAR, pokračuje přes dražší a jemnější kvality z míchaných střižových vláken – SOFTPOLAR až k dnes nejpopulárnějším MICROFLEECE z mikrovláken s názvy MICROPOLAR, MICROTEC a MICROMOSS, které zaručují výrobkům tolik požadované funkční vlastnosti. Nejluxusnější řadu tvoří fleece z dutých a podélně tvarovaných vláken THERMAL-TEC, s registrovanou značkou THERMO-IFE.

Je dobré vědět, že název FLEECE je obecně používaný název pro mnoho různě funkčních a různě kvalitních látek. Existuje nepřeberné množství záměrně podobných kvalit tak, aby se mnohdy prodával „dojem“ místo skutečné technicky definované reality látky, v podobě přesného složení, gramáže, druhu povrchové úpravy a použitých vláken.

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny